en ucuz Deniz Balıkları Sözlüğü; Türkiye Denizlerindeki 512 Balık

, kelepir Deniz Balıkları Sözlüğü; Türkiye Denizlerindeki 512 Balık, toptan Deniz Balıkları Sözlüğü; Türkiye Denizlerindeki 512 Balık
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Deniz Balıkları Sözlüğü; Türkiye Denizlerindeki 512 Balık

Stok Kodu: 427863
Liste fiyatı: 20,00 TL
14,00 TL
Kazancınız: 6,00 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Deniz Balıkları Sözlüğü, Türkiye'nin dört ayrı denizinde yaşayan balıkların adlarını sistemli biçimde derleyen az sayıdaki bilimsel çalışmadan biri. Bu konudaki öncü çalışmaları bütünleyerek ve güncelleyerek, Türkiye sularında yaşadığı kayda geçmiş 512 balık türünü, bilimsel adları başta olmak üzere pek çok dildeki karşılığıyla sunan bir eser. Balık adlarının Farsçadan Rumcaya, Katalancadan Romancaya, İspanyolcadan Rusçaya iki düzineye yakın dildeki karşılıklarını ve olası kökenlerini derleyen bu çalışma dört ayrı sözlükten oluşuyor: Türkçe Adlar Sözlüğü; Bilimsel Adlar Sözlüğü; İngilizce Adlar Sözlüğü ve taksonomi sistematiğine göre hazırlanan Türkçe Ad Dizgeliği. Prof. Dr. Mustafa Pultar, Orta Doğu Teknik ve Bilkent Üniversitelerinin emekli öğretim üyelerindendir. Denizcilik kültürümüz ile ilgili yazıları çeşitli dergilerde, özellikle Yelken Dünyası dergisinde yayımlanmaktadır. Kitapları arasında Yıldız Adları Sözlüğü, Kamûs-i Bahrî / Deniz Sözlüğü ve Ahmet Rasim Barkınay'ın Adalar Denizi Kılavuzu adlı eserinin çevirisi bulunmaktadır.
Basım Yılı:
2012-7-11
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
ISBN:
9786053606185
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
139
Yayınevi:
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Yazar:
Mustafa Pultar
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.