en ucuz Alnında Mavi Kuşlar

, kelepir Alnında Mavi Kuşlar, toptan Alnında Mavi Kuşlar
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Alnında Mavi Kuşlar

Stok Kodu: 420672
Liste fiyatı: 10,00 TL
7,00 TL
Kazancınız: 3,00 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Çok değil, bundan 30 yıl önce yaşananlar, edebiyatımızda ne kadar yer bulabildi? 1970´li yılların Türkiye´sinde toplumsal mücadelelerin içinden geçenler, edebiyatımıza birçok katkı sundu ama o günleri gerçekten ne kadar anlatabildi?1 Mayıs 1977´de Taksim´de yaşanan katliamın sonrasında, Aysel Özakın´ın kaleme aldığı "Alnında Mavi Kuşlar" Türk edebiyatının o döneme ve olaylara yönelen romanları arasında, hâlâ biricik yerini koruyor. Olayların kenarında kalanlar, yakınları alanlara çıktığı için telaş duyanlar, alanları dolduranlar, alanlardan kaçanlar, Kazancı´ya sıkışanlar, direnenler, ölenler, yaşayanlar... Bunaldığı taşra ortamından özgürlük ve sanatsal duyarlık kaynağı olarak gördüğü İstanbul´a gelen bir genç kız, Armağan; eğitimli, toplumsal gidiş karşısında tedirgin ancak kararsız aydın tipinin örneği Sinan ve ötekiler? Bütün tipolojileriyle 1977 1 Mayıs´ına tanık olanlar, işte bu romanda karşımıza çıkıyor. Aysel Özakın, sadece bir olay değil, bütün dönemin atmosferini, ilişkilerini, gelgitlerini, usta kalemiyle gözlerimizin önüne seriyor. Taksim´de 1 Mayıs - 30 yıl önce, 30 yıl sonra; has edebiyatın duyarlı anlatımıyla?
Basım Yılı:
2007-8-1
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x19,5
ISBN:
9789944122146
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
192
Yayınevi:
Yordam Kitap
Yazar:
Aysel Özakın İngham
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.