en ucuz Türkçede Shakespeare

, kelepir Türkçede Shakespeare, toptan Türkçede Shakespeare
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%26

Türkçede Shakespeare

Stok Kodu: 438235
Liste fiyatı: 42,00 TL
31,08 TL
Kazancınız: 10,92 TL (26%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Türkçede Shakespeare, Shakespeare çevirileri ve etkinliklerini incelemektedir. Jitabın birinci bölümü İnci Ergün´ün 1968´de tamamladığı doktora tezine dayanmaktadır. 1876-1895 yıllarını içine alan Enginün´ün Tanzimat Devrinde Shakespeare-Tercümeleri ve Tesiri adlı doktora tezi, mukayeseli edebiyat alanında yapılmış olan ilk incelemedir.Bundan ence edebiyatta çeviri ve etki konusunda Muallim Naci´den başlayan ve Tanpınar´ın Ondokuzuncu Asır Türk edebiyatı Tarihi´nde görülen tesbitler ve Cevdet Peri´nin ilk çalışmaları bulunmaktadır. İkinci bölümde ise II. Meşrutiyet ve Cumhuriyet döneminde yapılan çeviriler ve etkiler incelenmektedir. Tanzimat döneminde Shakespeare´den yapılan çok az sayıdaki çeviri bulunduğu halde -bir iki şiir dışında- bugün, Shakespeare´in bütün eserleri Türkçeye nakledilmiştir. Eserlerin çevrilmesi / Türkçe söylenmesi üzerinde görüşler iyice belirtmiştir. Shakespeare´in Türk toplumu´nun ilk tanıdığı eserlerinin çevirileriyse birden fazladır. Başlangıçta etkiler Shakespeare´in eserlerini Fransızcasından okuyanlar üzerindedir ve bir kısmı da dolaylıdır. Buna karşılık günümüzde belirli etkinliklerin dışında, Shakespeare Türk yazarlarını besleyen bir kaynak durumundadır. İnci Enginün´ün uzun yılların birikimini yansıtan, geniş bir dönemi içine alan bu çalışma Shakespeare´in Türkçedeki serüvenini gösterdiği gibi, nice yeni inceleme ve araştırmalara da yol açacak soruları da taşımaktadır.
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16,5x23,5
ISBN:
9789759951160
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
527
Yayınevi:
Dergah Yayınları
Yazar:
İnci Enginün
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.