en ucuz Kıyamet Geçidi

, kelepir Kıyamet Geçidi, toptan Kıyamet Geçidi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Kıyamet Geçidi

Stok Kodu: 444015
Liste fiyatı: 15,00 TL
12,00 TL
Kazancınız: 3,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Şeref Yılmaz, Herşey Senin İçin ve Hüznü Çalan Mevsimler isimli şiir kitaplarının ardından, merakla beklenen şiirlerini 14 sene sonra kitaplaştırdı. Şairin Kıyamet Geçidi adını verdiği şiir kitabı ustalık döneminin izlerini taşıyor. Gerek edebi gerekse estetik açıdan oldukça yukarıda duran şiirler, özgün söyleyişler içermesi bakımından edebiyat ve şiir çevrelerinin dikkatini çekecek özellikler taşıyor. Şiirleriyle 2000li yıllarda dikkat çeken Şeref Yılmaz, Kıyamet Geçidi isimli yeni şiir kitabında dilin imkânlarını zorlamakla kalmıyor, Türkçenin engin ve zengin söyleyişlerine kapı aralayarak şiirin büyüsünü okura gösteriyor. Kıyamet Geçidini önceki kitaplarından ayıran bir diğer özellik ise kitabın sonunda şairin kendi şiir anlayışı olan poetikasının yer alması Zihni düşünmeye sevk eden ve düşünceyi derinleştiren poetikasında şair, şiire dair görüşlerini ileri sürerken kaleminin gücünü ve düşünce dünyasını şekillendiren temel taşları da ortaya koymuş oluyor. Sıkça göndermelerin bulunduğu şiirler, yer yer tezat sanatıyla da beslenerek zenginleştirilmiş. Kuru kütükten yükselen iniltide yedim ilk vurgunu dizeleri, İslam tarihindeki önemli bir olaya ustaca gönderme yapmaktadır. Yitik sütunların iniltisi damlar gözümden ifadeleri ise bir medeniyet tasavvuru ortaya koyması bakımından anlamlı durmaktadır. Zakkumlar sağaltır beni merhamet toprağında gibi dizelerin yanı sıra Hurma dallarını okşar sükûtun çığlıkları gibi ifadeler de tezat sanatının başarılı örnekleri arasındadır. Türkçenin potasında eritilerek şekillendirilmiş muhteşem ifadeler, uzun bir aradan sonra okurla buluşmuş oldu.
Basım Yılı:
2014-2-20
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x19,5
ISBN:
9786054447978
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
87
Yayınevi:
Ferfir Yayınları
Yazar:
Şeref Yılmaz
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.