en ucuz Su Masalı; Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri

, kelepir Su Masalı; Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri, toptan Su Masalı; Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%26

Su Masalı; Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri

Stok Kodu: 415004
Liste fiyatı: 10,00 TL
7,40 TL
Kazancınız: 2,60 TL (26%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Kitabımızda Kürt efsanelerine, özellikle de göl ve ırmak konulu efsanelere yer veriyoruz. Efsaneler, insanlığın gelişme ve keşif serüveni içinde zengin düş gücüyle yarattığı görkemli eserlerdir. Bu kitaptaki efsaneler de pek çok kültürün iç içe geçtiği, insanlığa ilk yerleşim alanı olmuş bu bölgenin dünyasını daha yakından tanımamızı sağlıyor. Kürt çoğrafyası, bir efsaneler diyarıdır. Neredeyse her gölün, her dağın, her ırmağın bir efsanesi vardır. Kitap, okuru Kürt coğrafyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Her bir efsane, büyük bir efsanenin parçası olarak anlatılıyor. Bir öykü biterken bir başkası başlıyor. Kimi yerde, iki efsanenin buluşma noktasında denemeler de okuyoruz.Dicle kıyısında başlayan yolculuk, Urfa göllerinde ateşe tanıklık ettikten sonra, Kereşdağın etekleri önünde ilerliyor. Göl göl, ırmak ırmak Munzura, Erzuruma, Ağrı Dağına kadar uzanıyor. Dicle ile Fıratın birleşip ortak bir kükreyişle denizle buluştuğu yerde bittiğini sandığımız efsaneler bitmiyor. Kurtarılmayı bekleyen çilekeş annenin kanayan öyküsü hâlâ tamamlanmayı bekliyor.
Basım Yılı:
2014-1-0
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x19,5
ISBN:
9786054834396
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
128
Yayınevi:
Evrensel Basım Yayın
Yazar:
Müslüm Yücel
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.