en ucuz Geç Barbarlık Çağı 2; Planlama, Kurumsal Yapıda Dönüşüm ve Sanayileşme

, kelepir Geç Barbarlık Çağı 2; Planlama, Kurumsal Yapıda Dönüşüm ve Sanayileşme, toptan Geç Barbarlık Çağı 2; Planlama, Kurumsal Yapıda Dönüşüm ve Sanayileşme
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Geç Barbarlık Çağı 2; Planlama, Kurumsal Yapıda Dönüşüm ve Sanayileşme

Stok Kodu: 421004
Liste fiyatı: 19,00 TL
13,30 TL
Kazancınız: 5,70 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
ODTÜ İktisat Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Oktar Türelin 1979-2010 yılları arasında kaleme aldığı yazılardan yirmi üçünü Geç Barbarlık Çağı (I-II) adı altında ve iki kitapta okurlara sunuyoruz.Geç Barbarlık Çağı-II, iki kesimden oluşmaktadır. Planlama ve Kurumsal Yapıda Dönüşüm alt başlığını taşıyan A Kesiminin ilk üç yazısı Türkiyede merkezi iktisadi planlama (MİP) deneyimine ilişkindir. Bu yazılar Türkiyenin Planlı Döneminde (1960-80) benimsediği MİP ile hangi amaçlara, hangi araçları kullanarak erişmeye çalıştığını irdelemektedir. A Kesiminin ikinci üçlüsünde 1980 sonrası Türkiyesindeki kurumsal değişmenin üç boyutu incelenmektedir: Kamu kesiminin yeniden yapılandırılması, Merkez Bankasının yeni bir yasal çerçeve altında neoliberal tutuculuğa kökten bağlanması ve bankacılığa neoliberal öğretiyle uyumlu bir düzenleme getirilmesi... Kitabın Büyüme ve Sanayileşme başlıklı B Kesimi, büyüme sorunsalına odaklanan üç yazı ile başlamaktadır. Yedinci yazı, Marksgil iki sektörlü büyüme modelini gelişmekte olan bir ülke bağlamında formüle etmeye çalışmaktadır. Keynesgil Altın Çağ sonrasındaki büyüme örüntülerinin istihdama ve emek-sermaye ilişkilerine nasıl yansıdığı ve bunun Türkiyedeki emekçi örgütleri açısından neleri ima ettiği sekizinci yazıda ele alınmaktadır. Dokuzuncu yazı, Türkiyenin 1948-76 dönemini izleyen otuz yılda niye tatminkar bir büyüme performansı sergileyemediğini açıklama denemesidir. B Kesiminin son üç yazısında Türkiyenin sanayileşmesi üç farklı tarih kesitinde ve farklı bağlamlarda ele alınmaktadır. Onuncu yazıda 1970li yılların kamu sınai yatırımları paketi üzerine bir değerlendirme sunulmaktadır. On birinci yazı, 1990lı yılların başındaki bir durum saptamasıdır ve Türkiyenin gelecek yıllardaki uzmanlaşma eğilimlerini öngörmektedir. On ikinci ve son yazıda ise, günümüz sanayi politikalarının yatırım politikası bileşeni geçmiştekilerle karşılaştırılarak irdelenmektedir.
Basım Yılı:
2011-2-18
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16,5x24,5
ISBN:
9786055541279
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
320
Yayınevi:
Yordam Kitap
Yazar:
Oktar Türel
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.