en ucuz Kapitalizmin Tarihi; Ekonomik Kriz Ağırlıklı (1600-1990)

, kelepir Kapitalizmin Tarihi; Ekonomik Kriz Ağırlıklı (1600-1990), toptan Kapitalizmin Tarihi; Ekonomik Kriz Ağırlıklı (1600-1990)
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Kapitalizmin Tarihi; Ekonomik Kriz Ağırlıklı (1600-1990)

Stok Kodu: 442572
Liste fiyatı: 65,00 TL
52,00 TL
Kazancınız: 13,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Kapitalizm sürekli biçim değişimine tabidir; birikim tarzı, birtakım düzenlemeleri değişir (Serbest rekabetçi kapitalizm, tekelci kapitalizm ?emperyalizm-). Marks´ın dediği gibi kapitalizmin; "bugünkü toplumun, kaskatı bir kristal olmayıp, değişebilen ve sürekli olarak değişen bir organizma olduğu" kavranılmaksızın ne kapitalist üretim biçimi ne de onu aşma, sosyalizmi kurma mücadelesi kavranmış olur.Bu çalışmada kapitalizmin ve krizlerin tarihi "değişken bir organizma"nın tarihi olarak ele alınıyor ve 1600-1990 arasında bu "değişken organizma"da nicel ve nitel değişimler özellikle çevrimli krizler (fazla üretim krizleri) temelinde inceleniyor. Her bir ekonomik formasyonun; üretim biçiminin kendine özgü yasaları vardır. Bu yasalar nesneldir, insanlar tarafından değiştirilemez, ancak, koşulları varsa deforme edilebilir. Kapitalizmin tarihinde böylesi gelişmelerin olup olmadığı da bu çalışmanın bir konusudur. Marks´ın ?Kapital"i nasıl okunmalıdır diye bir soru bu çalışmada yok. Ama Kapital´in her dönem güncel okunabileceği; yönteminin ve teorik içeriğinin, bunun ötesinde ideolojik bütünselliğinin kapitalizm var olduğu müddetçe hep güncel kalacağı; önemli olanın o ?değişken organizma"da nicel ve nitel değişimi görebilmek olduğu, bu çalışmanın adı konmamış başlıkları olarak görülmelidir.
Basım Yılı:
2016-5-0
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16,6x24,5
ISBN:
9786059205276
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
870
Yayınevi:
Sınırsız Kitap
Yazar:
İbrahim Okçuoğlu
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.