en ucuz Siyasal İktisat; Bir Tarih Felsefesi Temelinde Büyüme Merkezli Makroekonominin Eleştirisi

, kelepir Siyasal İktisat; Bir Tarih Felsefesi Temelinde Büyüme Merkezli Makroekonominin Eleştirisi, toptan Siyasal İktisat; Bir Tarih Felsefesi Temelinde Büyüme Merkezli Makroekonominin Eleştirisi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Siyasal İktisat; Bir Tarih Felsefesi Temelinde Büyüme Merkezli Makroekonominin Eleştirisi

Stok Kodu: 443595
Liste fiyatı: 23,00 TL
18,40 TL
Kazancınız: 4,60 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Yazar bu çalışmasında, tarihin bir kesiti olarak günümüz dünyasını anlamanın en tutarlı ve kapsamlı yolunun, bir tarih felsefesine sahip olmak olduğunu ileri sürmekte ve tüm sosyal bilim çalışmalarının açık veya örtük olarak bir tarih algısı içerdiğini savunmaktadır. İnsan bilincini şekillendiren bu tarih algısının nasıl oluştuğunu araştırmakla başlayan bu çalışma, aynı zamanda iktisat teorisinin ve daha da özel olarak ekonomik büyüme teorisinin de bu tarih içeriğine sahip olduğu savunulmaktadır. Diğer taraftan çalışma, kavramlara, kendine özgü bir kavrayış getirmeyi denemektedir. Bunun temel nedenini ise, sosyal bilim kavramlarının dinamik bir karaktere sahip olduğunu ve eğer bu dinamik süreç tarih felsefesi ile- anlaşılabilirse, kavramların ve olguların nasıl değiştiğinin anlaşılabileceğini iddia etmektedir. Tüm bu sürecin iktisat politikaları üzerindeki etkilerinin, günümüzde, insanların ekonomik büyüme kavramını kabullenişlerini ve bunun sosyal sonuçlarını araştırmaya koyulmaktadır. Böylelikle, tarih felsefesi temelinde makroekonomiye ve günümüz dünyasına ilişkin bazı temel önermeler üretmeyi denemektedir.
Basım Yılı:
2013-7-0
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9786055500795
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
290
Yayınevi:
Derin Yayınları
Yazar:
Bilal Kargı
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.