en ucuz Akıl, İrade Hürriyet; Son Dönem Osmanlı Dini Düşüncesinde İrade Meselesi

, kelepir Akıl, İrade Hürriyet; Son Dönem Osmanlı Dini Düşüncesinde İrade Meselesi, toptan Akıl, İrade Hürriyet; Son Dönem Osmanlı Dini Düşüncesinde İrade Meselesi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%26

Akıl, İrade Hürriyet; Son Dönem Osmanlı Dini Düşüncesinde İrade Meselesi

Stok Kodu: 438098
Liste fiyatı: 35,00 TL
25,90 TL
Kazancınız: 9,10 TL (26%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bugün İslam dünyası ve Osmanlı üzerinde tefekkür edenlerin modernleşme boyunca kabul edilen rükünler etrafında yaptıkları tahlil ve tenkitler; şüphesiz geriye doğru İslam dünyasının geçirmiş olduğu tecrübeyi esas almaktadır. Acil ve pratik olarak vasıflandırılan bu çözüm ve usulün aynı zamanda fayda fikri etrafında neşvünema bulması hem bu devrin klişelerini belirlemiş hem de geçmişin okunma ve kurgulanma biçimini tayin etmiştir. Son dönem Osmanlı düşüncesinde irade meselesinin ele alınış ürünlerinden hareketle Osmanlı dünyasındaki arayışları II. Meşrutiyet merkez olmak üzere ele almayı hedeflemektedir. İrade meselesi ve etrafındaki kavramların modernleşme boyunca seyrini takip etmeyi ve Osmanlı ulema ve mütefekkirlerinin bu arayışlar esnasında İslama ve Allah-insan ilişkilerine bakışlarında ifadesini bulan itikad, siyaset, tarih ve daha ötesinde Müslüman telakkisini tarif etme çabalarını tahlil etmeyi hedeflemektedir.
Basım Yılı:
2012-12-30
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16,5x23,5
ISBN:
9789759953744
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
382
Yayınevi:
Dergah Yayınları
Yazar:
Rıdvan Özdinç
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.