en ucuz Bilgi Felsefesi; İslâm Bağlamında Bilgiden, Bilimden Sistem Felsefesine

, kelepir Bilgi Felsefesi; İslâm Bağlamında Bilgiden, Bilimden Sistem Felsefesine, toptan Bilgi Felsefesi; İslâm Bağlamında Bilgiden, Bilimden Sistem Felsefesine
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Bilgi Felsefesi; İslâm Bağlamında Bilgiden, Bilimden Sistem Felsefesine

Stok Kodu: 440253
Liste fiyatı: 18,00 TL
13,50 TL
Kazancınız: 4,50 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bilgi kuramı olmadan bir felsefi sistemin kurulması düşünülemez. Bu durumda ya başka bir filozofun bilgi kuramını kullanmak veya kendi bilgi kuramımızı ortaya koymak zorundayız. Bu eser ikinci yolu seçmeyi tercih etmiştir. Bunun yanında bir varlık kuramına olan ihtiyaç da vurgulanmaktadır. Yine bir varlık kuramımız olmadan felsefî bir sistem kuramayız. "Varlık nedir? Ne tür şeylere 'var' diyebiliriz? Varlığın durumları nedir?" gibi sorular netlik kazanmadan aslında sistemli bilim yapmak da mümkün değildir. Bu açıdan varlık kuramı her felsefî sistemin temelini teşkil eder. Bilgi kuramı ise, bir bakıma varlık kuramının metodolojisini teşkil etmektedir. Bu açıdan varlık ve bilgi, her türlü sistemli bilgi elde etmenin en temel ögeleri olarak felsefede karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden bilgi felsefesinin insan ve toplum hayatında oynadığı önemli rolün vurgulanması, bu eserde temel hedef olarak seçilmiştir.
Basım Yılı:
2016-3-16
Baskı No:
6. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789755743219
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
270
Yayınevi:
İnsan Yayınları
Yazar:
Alparslan Açıkgenç
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.