en ucuz İslâm, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi

, kelepir İslâm, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi, toptan İslâm, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

İslâm, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi

Stok Kodu: 440325
Liste fiyatı: 16,00 TL
12,00 TL
Kazancınız: 4,00 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bu kitapta, İslâm'da tasavvur olunduğu şekliyle hayatın en temel esaslarıyla ilgili tanımlamalar ve açıklamalar açık bir şekilde izah edilmektedir. Bu izahlar Din ile, İnsan ile, Bilgi, Hikmet, Adalet, Doğru Amel (edep), Akıl ve Akletme ile (nutk); dilin, düşüncenin, anlamın (mana), bilginin ve eğitimin İslâmîleştirilmesiyle; Kur'anî yorumlamalar (tefsir ve te'vil) paralelinde tabiatın incelenmesi ve bilimsel olarak araştırılmasının yöntemiyle; Arapça dahil tüm Müslüman hakların dillerinin İslâmîleştirilmesinde Kur'an'ın rolüyle; İslâmî anlamda eğitimin ve eğitme sürecinin aslında terbiye kavramıyla değil de daha çok te'dib kavramıyla karşılanabileceğiyle alakalıdır.Kitapta İslâmî eğitim felsefesi ve bu felsefenin oturtulacağı zemin konusunda bir çerçeve çizilmekte; bilgi edinmenin ve İslâmî eğitimin gayesinin temel esprisinin "iyi bir vatandaş" değil, "iyi bir insan" yetiştirmek olduğu belirtilmektedir. Seküler (dünyevî) kavramıyla sekülerizasyonun (dünyevîleştirme) anlamı ve bunun kapsamı kitapta anlatıldığı biçimiyle belki ilk defa ele alınmaktadır. Bu kitap kendi çapında, muhteva olarak yoğun, fakat düşüncelerin ifade ediliş biçiminde muhtasar bir çalışmadır.
Basım Yılı:
2016-08-26
Baskı No:
4
Çeviren:
Mahmud Erol Kılıç
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789755748115
Kağıt Cinsi:
3. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı:
228
Yayınevi:
İnsan Yayınları
Yazar:
M. Nakib el Attas
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.