en ucuz Albert Einstein Bilim ve Felsefe Yazıları

, kelepir Albert Einstein Bilim ve Felsefe Yazıları, toptan Albert Einstein Bilim ve Felsefe Yazıları
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Albert Einstein Bilim ve Felsefe Yazıları

Stok Kodu: 420722
Liste fiyatı: 20,00 TL
16,00 TL
Kazancınız: 4,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Elinizdeki kitap, 20.yyın bilim ve felsefe anlayışını köklü biçimde dönüştüren Albert Einsteinın bu konular üstüne kaleme aldığı yazılardan derlenmiş bir seçkidir. Fizik ile felsefenin sıkı bağlılığını ve etkileşimini sürekli vurgulayan bu bilimadamı ve düşünürün söylediği gibi, Kendi bilimdalının şu andaki güçlükleri fizikçiyi, önceki koşullardan daha fazla bir oranda felsefi problemlerle uğraşmaya ve hesaplaşmaya zorlamaktadır. Bu cümleden olarak bilimadamının deney ve gözlem yanında tıpkı bir filozof ve sanatçı gibi hayalgücünün o büyülü ve çekici dünyalarında; metafiziğin o aldatıcı ve sınırsız alanlarında kendini denetlemek koşuluyla, kısa süreliğine de olsa, dolaşmasını bilmesi gerekir. Çünkü güvenilmez olsa da insanın hayalgücüne ve metafiziğe ihtiyacı vardır. Bu gereksinim temel bilimlerin varlığı ile araştırıcının kuramlarının başarısı için de bir zorunluluktur. Bilimadamının her şeyden önce bir kültür insanı olduğunu vurgulayan A.Einstein, yaşamı boyunca elverdiği ölçüde her konu ve sorunla ilgilenmiştir. Bu nedenle okur onun yazılarında bilim felsefesi ile tarihinden din, eğitim, savaş, siyaset ve özgürlük gibi konulara değindiğini görecek; kitaptaki incelemelerde fiziğin yaklaşık üçyüz yıllık serüvenine tanıklık edeceği gibi iki büyük savaşın insanlığa ne büyük acılar ve sorunlar getirdiğini de izleyebilecektir. Türkçede ilk kez yayımlanan bu yazıların Einsteinın bilim ve felsefe anlayışını anlamada yardımcı olacağı gibi okurların, daha ileri okumalarla, bilim ve felsefeye olan ilgilerini de arttıracağını umuyorum.
Basım Yılı:
2013-12-0
Baskı No:
1. Baskı
Çeviren:
Nejat Bozkurt
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9786055790660
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
328
Yayınevi:
Sentez Yayım Ve Dağıtım Tic. San. A. Ş.
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.