en ucuz Modern Mantığa Giriş 1

, kelepir Modern Mantığa Giriş 1, toptan Modern Mantığa Giriş 1
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Modern Mantığa Giriş 1

Stok Kodu: 421112
Liste fiyatı: 5,00 TL
4,00 TL
Kazancınız: 1,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Mantık, kurucusu Aristotelesin ardıllarının adlandırdıkları gibi, doğru düşünmeye yönelik bir araçtır. Bir bakıma düşüncenin grameridir. Nasıl ki insan, dilbilgisini öğrenmeden belirli bir dili konuşuyorsa, mantık öğrenmeden de çıkarımlarda bulunur. Yine nasıl ki insanın, dili doğru kullanabilmesi için dilbilgisine ihtiyacı varsa, doğru akıl yürütebilmesi, doğru çıkarımlarda bulunabilmesi için de mantık öğrenmeye ihtiyacı vardır. Bundan dolayı mantık, asırlarca, bir propedeotik belirli disiplinlere ve bilimlere yönelik hazırlayıcı bir alan, bu disiplinlerden ve bilimlerden önce öğrenilmesi gereken bir araç- olarak anlaşılmıştır. Ancak bu araç klasik mantıkta oldukça sınırlı bir düşünsel alana yönelik kullanılmıştır. Bağlaç mantığına, sınıf-üye ilişkisine dayanmayan çıkarımlara, günlük tartışmalardaki argümantasyonlara ve matematiksel çıkarımlara yer verilmemiştir. Gottlob Fregenin modern mantığı kurmasıyla klasik mantıktaki sınırlılık ortadan kaldırılmıştır. Tüm anlatımların sembolleştirilmesine, en karmaşık ifadelerin bile çözümlenerek anlaşılmasına ve denetlenmesine imkân verilmiştir. Elinizdeki çalışma, mantıktaki Frege sonrası bu gelişmeler bağlamında ele alınan giriş niteliğinde bir iki değerli modern mantık kitabıdır.
Basım Yılı:
2014-1-0
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9786055790745
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
72
Yayınevi:
Sentez Yayım Ve Dağıtım Tic. San. A. Ş.
Yazar:
Fikret Osman
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.