en ucuz Yeni Bir Bakışla: Adorno

, kelepir Yeni Bir Bakışla: Adorno, toptan Yeni Bir Bakışla: Adorno
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Yeni Bir Bakışla: Adorno

Stok Kodu: 415369
Liste fiyatı: 16,00 TL
11,20 TL
Kazancınız: 4,80 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
"Çağdaş Düşünürlere Yeni Bir Bakış" serisi büyük düşünürlerin fikirlerini, görsel sanatlar, filmler, televizyon programları, mimarlık, moda ve hatta bilgisayar oyunlarından örneklerle gözler önüne seriyor... Yeni Bir Bakışla Adorno 20. yüzyılın iki büyük bestecisi Stravinski ve Schönberg'in müziğine, Kandinski'nin tekil sanat eserlerine getirdiği farklı okumalardan hareketle, Adorno'nun diyalektik felsefesine, umut ilkesine ve otonom sanat, kültür endüstrisi, faşizm, sahicilik jargonu, mimesis üzerine düşüncelerine bütünlüklü bir yaklaşım geliştiriyor; onu "Frankfurt Okulu'nun kasvetli diyalektikçisi" yaftasından kurtararak yeni bir bakışla ütopyacı bir düşünür olarak anlatıyor, çokuluslu eğlence şirketlerinin dünyası için uysallaştırmaksızın, hakkındaki yaygın sefil elitist imgesini sorguluyor. Bu kitap 20. yüzyılda modernist sanatın, siyasal ve estetik açılardan radikal bir çıkış olduğunu savunan Adorno'nun tartışma yaratmış, ünlü bir retorik olmaktan öte çağın huzursuzluğunu dile getiren "Auschwitz'ten sonra şiir yazmak barbarlıktır" sözünü bugün bir kez daha düşünmeye vesile oluyor. Geoff Boucher Yeni Bir Bakışla Adorno'da, 20. yüzyılın en önemli düşünürlerinden Theodor W. Adorno'nun Minima Moralia, Negatif Diyalektik adlı başyapıtlarının yanı sıra Max Horkheimer'le birlikte kaleme aldığı Aydınlanmanın Diyalektiği'ni ve düşüncesinin bütünü içinde çok önemli bir yere sahip Modern Müziğin Felsefesi'ni de merkeze taşıyor.
Basım Yılı:
2013-4-8
Baskı No:
1. Baskı
Çeviren:
Yetkin Başkavak
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
14x20
ISBN:
9786056355967
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
144
Yayınevi:
Kolektif Kitap
Yazar:
Geoff Boucher
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.