en ucuz Medya ve Oryantalizm; Yabancı, Farklı ve Garip... Öteki

, kelepir Medya ve Oryantalizm; Yabancı, Farklı ve Garip... Öteki, toptan Medya ve Oryantalizm; Yabancı, Farklı ve Garip... Öteki
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Medya ve Oryantalizm; Yabancı, Farklı ve Garip... Öteki

Stok Kodu: 442282
Liste fiyatı: 30,00 TL
22,50 TL
Kazancınız: 7,50 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
İster yabancı, ister garip, isterse farklı olsun her durumda, ben ya da biz gibi olmayanı tanımlayan çok sayıda önad için ortak paydadır öteki. Ve ötekiyi öteki yapan süreçlerin kavranması, başta kendi koordinatlarımızı çıkarabilmek bakımından yaşamsal bir öneme sahiptir. Böylesi bir itki ile elinizdeki çalışmada Louis Massignonun Ötekini anlamak için onu kendimize katmak değil onun konuğu olmak gerekir. sözünden hareketle kültürel karşılaşmalarda ötekinin inşa yollarından en bilineni ve en ses getireni olan oryantalizmin medya yansımalarındaki izi sürülmektedir. Medya ve Oryantalizm çerçevesinde, medya alanında hem güncel hem de tarihsel örneklerle geleneksel Batı ve gerisi-West and the rest kavramı ekseninde kültürel karşılaşma ve temsillerin ne ölçüde diyalojik, çok yönlü ve çok sesli olduğu sorgulanmaktadır. Kuramsal ardalanı birçok medyada ötekileştirme tarzı ve örneği üzerinden ele alınmakta olan ötekileştirme olgusu ve ötekileştirmenin bir biçimi olarak Avrupa-merkezci tarih yazımına ve bir o kadar da anti-İslamizme dayanan oryantalizm diğer bü­tün etnik, ırksal veya dini gruplara beslenenden daha fazla önyargının beslendiği ve Batı merkezli bir temsil içinden tanımlanan Doğulular, Asyalılar ve/veya Müslümanların medyada temsil örnekleriyle eleştirilmektedir. Orient-Expresste en az öteki kadar kendimizi de keşfetmek üzere keyifli bir yolculuk dileğiyle
Basım Yılı:
2009-5-16
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x19,5
ISBN:
9789758612536
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
480
Yayınevi:
Anahtar Kitaplar Yayınevi
Yazar:
Güliz Uluç
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.