en ucuz Bir Düşünce ve Eylem Adamı Ali Şeriati

, kelepir Bir Düşünce ve Eylem Adamı Ali Şeriati, toptan Bir Düşünce ve Eylem Adamı Ali Şeriati
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Bir Düşünce ve Eylem Adamı Ali Şeriati

Stok Kodu: 435016
Liste fiyatı: 25,00 TL
20,00 TL
Kazancınız: 5,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
17-18 Kasım 2012de İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenmiş olan Ali Şeriati Sempozyumu, Türkiyedeki entelektüel ilginin evrenselliğini belgelemesi açısından kayda değer bir kültürel ve entelektüel faaliyet olarak görülebilir. Bu manada özellikle Şiî bir İranlı aydın ve düşünürün Sünnî toplumda fikirleri ve eserleriyle rağbet görmesi ayrıca sevindirici bir gelişmedir. Ali Şeriatinin kendi ülkesindeki popülaritesinin azami on yıllık bir gecikmeyle 1978lerden itibaren kitapları vasıtasıyla Türkiyede de varlık göstermesi, pek az yabancı yazar ve düşünüre nasip olmuş bir ayrıcalıktır. Şeriatiyi İranlı ve Şiî kimlik unsurlarını fazla abartmadan Malik bin Nebi, İsmail Raci Faruki, Seyyid Hüseyin Nasr, Fazlurrahman, Roger Garaudy ve Aliya İzzetbegoviç gibi dünyaya mal olmuş diğer Müslüman düşünürlerle aynı düzlemde ele alıp değerlendirmenin, onu doğru anlamak ve İslam düşüncesindeki yerini ve İslamî bilinçlenme sürecindeki rolünü tespit etmek açısından daha sağlıklı bir tutum olacağı düşüncesindeyiz. Ali Şeriatinin 37 kitaptan oluşan ve birçoğu daha önce Türkçeye hiç çevrilmemiş olan külliyatını yeni ve titiz bir tercümeyle Farsçadan Türkçeye kazandıran Fecr Yayınevi, bu kültür hizmetini Şeriatinin düşünce dünyasının çeşitli yönleriyle ele alınacağı bir Sempozyumla taçlandırmak istedi. Bu kitap işte bu niyetin ürünü olan Sempozyum tebliğlerinden ve müzakerelerinden oluşmuş bir eserdir. Bu sempozyumda Şeriati bütün olmasa da birçok yönüyle ele alındı: Aydın duruşu, eserlerindeki edebî yön, fikirlerinin İran ve Türkiyedeki yansımaları, çağdaş İslam düşüncesine katkıları, siyasal ve ekonomik görüşleri, modern Batılı akımlara yaklaşımı, gelenek ve modernizm arasındaki konumu, Şia ve Ehlisünnete bakışı, sosyoloji ve dinler tarihindeki yeri, insanın özgürlüğü ve yabancılaşma meselesine yaklaşımı, kadın anlayışı ve hac ibadetine getirdiği yorumlar bunların belli başlılarını oluşturmaktadır.
Basım Yılı:
2013-4-2
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9786055482480
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
453
Yayınevi:
Fecr Yayınevi
Yazar:
Kolektif

Bu ürünleri gördünüz mü? Bu ürünleri gördünüz mü?

kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.