en ucuz Şems-mevlânâ Dostluğu

, kelepir Şems-mevlânâ Dostluğu, toptan Şems-mevlânâ Dostluğu
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Şems-mevlânâ Dostluğu

Stok Kodu: 440117
Liste fiyatı: 22,00 TL
16,50 TL
Kazancınız: 5,50 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bir dere kıyısında yüksek bir duvar vardı. Duvarın üstüne de, susamıs dertli bir kisi çıkmıstı. Suyaulasmasına, susuzlugunu gidermesine o duvar engel oluyordu. Ansızın suya bir kerpiç parçası attı. Suyun sesi, bir sevgilinin sesi gibi tatlı idi. O adam, suyun sesini dumak için duvardan kerpiç koparıp suya atmaya basladı. Sudan da Ey Insanoglu! diye ses geliyordu. Böyle kerpiç atmaktan, sana ne fayda var? Adam cevap verdi: Ey su! Bu atıstan benim için iki fayda vardır. Birinci fayda: Benim suyun sesini duymamdır. O ses, susuzlara rebab sesi gibi pek tatlı gelir. Su sesi, Israfil'in sesine benziyor. Ölü bile bu sesten dirilmededir. Yahut da o ses, Ilkbahar günlerindeki gökgürültüsüne benziyor. Bu ses yüzünden baglar, bahçeler güzellesir. Yahut da o ses, kıyamet gününde Peygamber efendimizin asilere erisen sefaat nefesi gibidir. Yahut da o ses, Ya'kub'un ruhuna ulasan, güzel ve latif bir Yusuf'un kokusu gibidir. Ikinci fayda: Koparıp attıgım her kerpiçle duvar alçalıyor. Bu varlık duvarı yüksek bulundukça, bas egmeye yani secde etmeye engel olur. Bu toprak bedenden kurtulmadıkça, egilip ab-ı hayata secde etmek ve ondan daya doya içmek imkanı yoktur. Bu varlık duvarı üstünde bulunanlardan kim daha fazla susamıssa, duvarın tasını, kerpicini o daha çabuk koparır atar.. (Mesnevi, b. 1192, II, 1214)
Basım Yılı:
2017-11-28
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789755744711
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
475
Yayınevi:
İnsan Yayınları
Yazar:
Bayram Ali Çetinkaya
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.