en ucuz Mevlevi Şairler

, kelepir Mevlevi Şairler, toptan Mevlevi Şairler
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Mevlevi Şairler

Stok Kodu: 443298
Liste fiyatı: 15,00 TL
11,25 TL
Kazancınız: 3,75 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Döneminin sayılı şair ve yazarlarından Ali Enver Bey, bu eserini Esrar Dedenin Tezkire-i Şuarâ-yı Mevlevîyyesinin bir özeti olarak hazırlamıştı. 1891 senesinde yayınlandığı zaman edebiyat dünyasında büyük bir ilgi uyandırmış, şiir dünyamıza yeni bir heyecan getirmişti. Tasavvufun derin ve ince manalarını gönüllere serpen şiirler ruhları yeniden coşturmuş, Mevlânâ sevgisini yeniden canlandırmıştı. Bu değerli eserde Âdem Dededen Yahya Efendiye kadar iki yüze yakın Mevlevî şâirin kısa hal tercümeleri, ilginç anekdotlar ve şiirlerinden örnekler yer almaktadır. Adeta ilâhî sırlar taşıyan bir bülbülün ezgileri misali olan şu coşkulu şiirler, gönüllerinizi ferahlatacaktır. Vâris-i ilm-i ledünnî âdem-i manâ biziz Vâkıf-ı sırr-ı rumûz-ı allemel-esmâ biziz Bizdedir sırr-ı Muhammed nutk-ı pâk-i Mevlevî Mahzen-i genc-i ilâhî sâhib-i esmâ biziz Bende-i evlâd-ı Haydar hâk-i râh-ı Mustafa Murtazânın âşıkıyız çâker-i Zehrâ biziz Mazhar-ı Monlâ-yı Rûmuz Mesnevî bürhânımız Sâlik-i râh-ı hakîkat vâsıl-ı Mevlâ biziz
Basım Yılı:
2010-2-0
Baskı No:
1. Baskı
Çeviren:
Tahir Hafızalioğlu
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
14x21,5
ISBN:
9789755745329
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
357
Yayınevi:
İnsan Yayınları
Yazar:
Ali Enver
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.