en ucuz Ömer Fânî Efendi Ve Tasavvufa Dair Üç Eseri

, kelepir Ömer Fânî Efendi Ve Tasavvufa Dair Üç Eseri, toptan Ömer Fânî Efendi Ve Tasavvufa Dair Üç Eseri
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Ömer Fânî Efendi Ve Tasavvufa Dair Üç Eseri

Stok Kodu: 444898
Liste fiyatı: 18,00 TL
13,50 TL
Kazancınız: 4,50 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Ömer Fânî Efendi, XVII. yüzyılın başlarında yaşamış Osmanlı âlim ve sûfîlerindendir.Farklı tarîkatlarla bağlantısı olmakla birlikte, onun manevî terbiyesinden geçtiği ve hilâfet aldığı kişi, Halvetiyye tarikatının Cemâliyye kolu şeyhlerinden Abdulmümin Efendidir. Şeyhinin vefatından sonra onun görev yaptığı Fatihteki Tercüman Yunus Tekkesinde post-nişîn olmuştur. Ayasofya Câmiinde de vâizlik yapan Ömer Fânî Efendi, Kadızâdelilerle ve bazı Melâmî gruplarla fikrî mücâdelelere girmiş; tasavvuf başta olmak üzere, tefsîr ve hadîs gibi alanlarda eserler yazmıştır. Osmanlı ordusuna moral sağlama ve manevî destek olma amacıyla, III. Mehmed ile Eğri seferine de katılmış olan Ömer Fânî Efendi, yetiştirdiği şakirdlerini ülkenin çeşitli yerlerine göndererek tarîkat hizmetinin geniş alanda temsilini sağlamıştır. Bu çalışmada Ömer Fânî Efendinin hayatı, ilmî şahsiyeti hakkında bilgi verilmiş; temel üç eseri incelenerek, tasavvufî görüşleri tesbit edilmeye çalışılmıştır.
Basım Yılı:
2011-7-21
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
ISBN:
9789755746050
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
350
Yayınevi:
İnsan Yayınları
Yazar:
Ferzende İdiz
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.