en ucuz Tasavvuf Sözlüğü

, kelepir Tasavvuf Sözlüğü, toptan Tasavvuf Sözlüğü
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

Tasavvuf Sözlüğü

Stok Kodu: 442263
Liste fiyatı: 30,00 TL
22,50 TL
Kazancınız: 7,50 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Son yıllarda özellikle İngilizceden dilimize giderek artan sayıda tasavvuf konulu metin çevrilmektedir. Söz konusu yabancı dilde her geçen gün daha fazla metin üretildiği düşünülecek olursa, önümüzdeki yıllarda bu alanda dilimize çok daha fazla metin çevrilecek. Ne var ki bu konuda yardım alınacak bir sözlüğün olmaması Türkçeye yapılan çevirilerde pek çok yanlışa da yol açabilmektedir. Kendi alanında ilk olma özelliğini taşıyan bu sözlük, tasavvuf konusunda yazanların, okuyanların, özellikle de çeviri yapanların ve onların metinlerini denetleyen editörlerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu sözlük sadece tasavvufi terimleri değil aynı zamanda tasavvufi metinlerin kelime dağarını da bir ölçüde içermeyi hedefliyor. Bazı kelimelerin anlamı örnek cümlelerle gösteriliyor ve çoğu kelime için çapraz göndermelerle yakın ve eşanlamlı maddelere işaret ediliyor. Uzun süren bir çalışmanın sonucunda çok sayıda kitabın taranmasıyla oluşturulmuş bu sözlüğün Türkçe-İngilizce bölümü daha az ayrıntılı olmakla birlikte burada da Türkçe terim veya kelimeler için İngilizce tasavvuf literatüründe kullanılan çeşitli karşılıkları görebilirsiniz. Anahtar Kitaplar'dan okur-yazarlara yeni bir anahtar daha.
Basım Yılı:
2008
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton Kapak
Ebat:
16x23,5
ISBN:
9789758612949
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
216
Yayınevi:
Anahtar Kitaplar Yayınevi
Yazar:
Ergun Kocabıyık
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.