en ucuz Tasavvufta Sevgi ve Ümit Yolu; Yahya B. Muaz Er-Razi (Hayatı, Fikirleri ve Duaları)

, kelepir Tasavvufta Sevgi ve Ümit Yolu; Yahya B. Muaz Er-Razi (Hayatı, Fikirleri ve Duaları), toptan Tasavvufta Sevgi ve Ümit Yolu; Yahya B. Muaz Er-Razi (Hayatı, Fikirleri ve Duaları)
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Tasavvufta Sevgi ve Ümit Yolu; Yahya B. Muaz Er-Razi (Hayatı, Fikirleri ve Duaları)

Stok Kodu: 443960
Liste fiyatı: 21,60 TL
17,28 TL
Kazancınız: 4,32 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
"Tasavvufi düşüncenin sistemleşmesine önderlik eden mutasavvıfların çoğu III./IX. asırda yaşamışlardır. Onların geliştirdikleri fiklirler ve kaleme aldıkları eserler sayesinde tasavvuf, basit bir zühd hareketi olmaktan çıkıp temel dini disiplinler arasındaki yerini almıştır. Bu asırda yaşayan Hâris Muhasibi, Cüneyd-iBağdâdi, Hallâc-ı Mansur ve Hakim Tirmizi gibi tasavvufi düşüncenin teorisyenlerinden biri de Yahyâ b. Muâz er-Râzi'dir. O, zühd döneminin belirgin vasfı olan Allah Korkusu (havf) yerine ümidi (recâ) ikame eden, bununla bağlantılı olarak muhabbetten açık şekilde bahseden ilk isimlerden biridir. Mısırlı ünlü Tasavvuf tarihi araştırmacısı Ebu'l-Alâ Afifi, onu "Nişâbur'da üçüncü asrın ikinci yarısında yaşamış olan üç büyük sufinin ilki" olarak nitelendirmektedir. Bu çalışma ile onun az bilinen hayatı ve özlü sözleri okuyucuya sunulmaktadır."
Basım Yılı:
2011-12-30
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21,5
ISBN:
9789756720318
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
336
Yayınevi:
Sır Yayıncılık
Yazar:
Salih Çift
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.