en ucuz Mûkatil B. Süleyman ve İlk Fıkhî Tefsir

, kelepir Mûkatil B. Süleyman ve İlk Fıkhî Tefsir, toptan Mûkatil B. Süleyman ve İlk Fıkhî Tefsir
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Mûkatil B. Süleyman ve İlk Fıkhî Tefsir

Stok Kodu: 435008
Liste fiyatı: 16,00 TL
12,80 TL
Kazancınız: 3,20 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Tefsir çalışmaları içinde ilk sırayı fıkhî tefsirler (ahkâm tefsirleri) almaktadır. Kuranın, hemen uygulanması gereken bölümünü ahkâm ayetleri oluşturduğu için onlar üzerinde daha vahyedildiği günden itibaren önemle durulmuş, hicrî I. asrın sonlarına doğru da Kuranın sadece amelî yönünü ele alan müstakil eserler tedvin edilmeye başlanmıştır. İlk tedvin edilen fıkhî tefsir, bugünkü bilgilerimize göre, Mukâtil b. Süleymanın Tefsîrül-Hamsi Mie Âye Minel-Kurânıdır. Bu eserin ve müellifinin ayrıntılı olarak incelenmesinin, erken dönem tefsir faaliyetlerini ve fıkhî tefsirlerin gelişme sürecini anlamaya katkı sağlayacağı aşikârdır. Elinizdeki kitap bu amaçla hazırlanmıştır.Mukâtil, hem yaşadığı dönemde hem de sonraki dönemlerde büyük övgülere mazhar olduğu gibi ağır eleştirilere de muhatap olmuş bir âlimdir. Bununla birlikte o, kendisini şiddetle eleştirenlerin bile tefsirde ve Kuran ilimlerinde müstağni kalamadıkları büyük bir müfessir olarak şöhret bulmuştur. Mukâtil, tefsirinin tamamı günümüze ulaşan erken dönem müfessirlerindendir. Ondan önceki tefsir çalışmaları Kuranın tamamını ihtiva etmediği gibi o çalışmaların tamamı da günümüze kadar ulaşmamıştır. Yaşadığı döneme göre oldukça fazla eser veren Mukâtil, ilk tedvin edilen fıkhî tefsirin müellifi olduğu gibi Kuranın başından sonuna kadar tefsir edildiği ilk eser (et-Tefsîrül-Kebîr) ile Kuran ilimlerinde önemli yeri olan vücûh ve nezâir alanında yazılan ilk eserin (el-Vücûh ven-Nezâir) de müellifidir.
Basım Yılı:
2009-9-12
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789756004777
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
320
Yayınevi:
Fecr Yayınevi
Yazar:
M. Fevzi Hamurcu
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.