en ucuz Bitmeyen Hesaplaşma; Hilal İle Haçın Bin Yıllık Mücadelesi

, kelepir Bitmeyen Hesaplaşma; Hilal İle Haçın Bin Yıllık Mücadelesi, toptan Bitmeyen Hesaplaşma; Hilal İle Haçın Bin Yıllık Mücadelesi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%28

Bitmeyen Hesaplaşma; Hilal İle Haçın Bin Yıllık Mücadelesi

Stok Kodu: 435063
Liste fiyatı: 16,00 TL
11,52 TL
Kazancınız: 4,48 TL (28%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Doğu ve Batı´nın, Hilâl ile Haç´ın, bu iki medeniyet ve inancın tarih boyunca her alandaki karşılaşması, iki rakip dünyanın bugüne uzanan ilişkilerini şekillendirmiştir. Günümüzde "tarihin sonu" ve "medeniyetler çatışması" gibi söylemler ve medeniyetler diyalogu sarkacında gidip gelen iki âlemin münasebetleri, tarihî mirasının izlerini taşımaktadır. Batı ile İslâm medeniyetlerinin iç içe geçen müşterek tarihi, uzunca bir zaman diliminde Osmanlı´yla kesişmiş ve bütünleşmiştir. Osmanlı özelinde iki âlemin kadim mücadelesini ve hesaplaşmasını incelemek, oldukça farklı ve geniş bir bakış açısı sunuyor. Bitmeyen Hesaplaşma´da Malazgirt´ten Çanakkale´ye uzanan, kaynağını Haçlı seferlerinden alan, Osmanlı´yı ve İslâm dünyasını parçalama ve sömürgeleştirme oyununun tarihi süreci ve bugünkü yansımaları ele alınmıştır. Bitmeyen Hesaplaşma, Doğu ile Batı arasındaki münasebetlerin Osmanlı bağlamında daha iyi anlaşılmasına göz ardı edilemez katkılar sunmaktadır. Doğu ile Batı´yı, Hilal ile Haç´ı yeniden keşfetmek adına çıkılan tarih yolculuğu yepyeni ufuklar açıyor...
Basım Yılı:
2008-9-13
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789752695245
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
320
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Yazar:
İsmail Çolak
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.