en ucuz Gözleri Bağlı Tanrıçanın Ayarsız Terazisi

, kelepir Gözleri Bağlı Tanrıçanın Ayarsız Terazisi, toptan Gözleri Bağlı Tanrıçanın Ayarsız Terazisi
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Gözleri Bağlı Tanrıçanın Ayarsız Terazisi

Stok Kodu: 440892
Liste fiyatı: 12,00 TL
9,60 TL
Kazancınız: 2,40 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Gazeteci-Yazar Sedat Nuri Kayış, Türk adalet sistemini, "Gözleri Bağlı Tanrıçanın Ayarsız Terazisi" isimli kitabında inceledi.Adliyelerde halen 5.5 milyon dava dosyası olduğu belirtiliyor, 30, 40, hatta 60 yıldır süren davalardan örnekler veriliyor, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´nde sık sık mahkum oluşumuzun nedenleri tartışılıyor. Cumhuriyet tarihinde genel bütçeden adalet hizmetleri için en büyük payın 1934´de ayrıldığı kaydedilen kitapta, "O yıl bütçenin yüzde 4´ü adalete tahsis edilmişti. Şimdiye kadar adalete en düşük pay ise 2003 yılında yüzde 0.75 olarak ayrıldı" deniliyor. Askeri mahkemelerin özel olarak incelendiği kitapta, olağanüstü dönemlerde kurulan olağan dışı mahkemelerinin verdiği hatalı kararlar da masaya yatırılıyor. Kayış kitabıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Adalet mülkün temeliyse, temelden gelen çatırtılara duyarsız kalmamalıyız. Çok gergin bir toplumda yaşıyoruz ve sürekli suç üretiyoruz. 2007 yılında sadece polisin sorumluluk alanında 593 bin suç işlendi. Bu dakikada bir suç işlendiği anlamına geliyor. Cezaevleri tıklım tıklım dolu. Bir yıl içinde suç işlediği gerekçesiyle hakkında işlem yapılan kişi sayısı 444 bini aşıyor. Hakim başına 852 dosya düşüyor. Oysa bu rakam Avrupa´da 200´ü geçmiyor. Suç patlamasının, cezaevlerinin dolmasının, mahkemelerin her geçen dakika artan dosyalar altında ezilmesinin temel nedenlerinden biri işsizlik. İşsiz sayısı resmi verilere göre 2.5 milyonu aştı. Bu sayıyı azaltmak için daha çok yatırım yapmak gerekiyor ama bu mümkün olamıyor. Çünkü ülke ağır bir borç yükü altında. Yatırıma ayıracak fazla kaynak yok. Türkiye 2007´de her saat 5 milyon dolar borç faizi ödedi. Yıllık ödenen faiz tutarı ise 50 milyar doları buldu. Yani adaleti yerli yerine oturtmak için yeni hakimler ve savcılar almak, adalet sarayları kurmak yetmiyor. Ülkenin genel durumunun düzgün olması gerekiyor. Bazı hukuk fakültelerinde koruyucu hukuk diye bir kavram ortaya atıldı. Nasıl koruyucu sağlığın amacı, insanın hastalanmasını önlemekse, koruyucu hukuk da, insanları mahkemeye gitmek zorunda bırakmayacak bir düzen oluşturmayı amaçlıyor."
Basım Yılı:
2008-7-16
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
14x21
ISBN:
9789758759712
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
146
Yayınevi:
Sinemis Yayınları
Yazar:
Nuri Kayış
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.