en ucuz Özgürlüğün Siyaseti; Adalet, Demokrasi ve Barış İdealarının İlke ve Sınırlarıyla

, kelepir Özgürlüğün Siyaseti; Adalet, Demokrasi ve Barış İdealarının İlke ve Sınırlarıyla, toptan Özgürlüğün Siyaseti; Adalet, Demokrasi ve Barış İdealarının İlke ve Sınırlarıyla
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Özgürlüğün Siyaseti; Adalet, Demokrasi ve Barış İdealarının İlke ve Sınırlarıyla

Stok Kodu: 444004
Liste fiyatı: 25,00 TL
20,00 TL
Kazancınız: 5,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bugün çağdaş düzen, toplumsal ilişkileri hak düşüncesine, adalet duygusuna göre hukuksallaştırarak insan hakları temelinden ilerlemektedir. Dolayısıyla, ahlakın uygunluk ölçüsü artık adaletin geçerliliği koşuluna; düzen de büyük ölçüde barışa bağlanmak durumundadır. Aslında, in-sanın düzen arayışını sağlayan başat unsur da siyasettir. Hannah Arendt'in dediği gibi, ""...özgürlük yalnızca adalet, iktidar ya da eşitlik gibi siyaset alanının görüngülerinden ve bu alana özgü yığınla meseleden biri değildir; ancak nadiren -bunalım ya da devrim zamanlarında- siyasi eylemin dolaysız amacı haline gelen özgürlük, gerçekte insanların siyasi bir örgütlenme içerisinde bir arada yaşamalarının sebebidir. O olmadan siyasi yaşam diye bir şey anlamsız olurdu. Siyasetin varoluş nedeni özgürlüktür ve özgürlüğün deney (ve tecrübe) alanı eylemdir." Bu kitapta da genel çerçevede adalet, demokrasi ve barış idealarının ilke ve sınırlarıyla özgürlüğün siyaseti irdelenmektedir. İnsanı her şeyin odağına alan bu çabalamada konu, özellikle hem felsefe hem sosyoloji hem siyasi tarih hem de siyasal iletişim zemininde, adalet/hakkaniyet sorunsalı çerçevesinde ele alınmaktadır.
Basım Yılı:
2014-9-0
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
14x21
ISBN:
9786054993093
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
346
Yayınevi:
Derin Yayınları
Yazar:
Emine Yavaşgel
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.