en ucuz Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanması ve Türk Gençliği

, kelepir Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanması ve Türk Gençliği, toptan Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanması ve Türk Gençliği
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%28

Mustafa Kemal Atatürk Aydınlanması ve Türk Gençliği

Stok Kodu: 429163
Liste fiyatı: 28,00 TL
20,16 TL
Kazancınız: 7,84 TL (28%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
“Bu yapıtta,okula başladığım 1930´lu yılların o coşkulu günlerinden bugüne uzanan yıllarda;gördüklerimi,duyduklarımı,anımsadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.Usumda kalanlardan örnekler verdim.Olaylara eleştirel bir gözle baktım.Tarihsel dizgeye uymadım.Sonda söyleyeceklerimi başta söyledim. Batıdaki gelişmeleri, özellikle Aydınlanma Dönemi´nin oluşumunu anlatmaya çalıştım. Bizdeki dinsel yapıdan kaynaklanan engellemelerden örnekler verdim. Sonra Mustafa Kemal´in önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı´nda yaşanan çeşitli olaylarla,ortaya çıkan güzelliklerin,çirkinliklerin ve de zorlukların bir bölümünü bir dizgeye koymayı denedim. Amacım Mustafa Kemal´i ve Ulusal Kurtuluş Savaşı´nın getirdiği Aydınlanma Dönemi´nin büyüklüğünü,güzelliğini göstermek idi. Bunu yaparken siz gençlere yardımcı olmak için,özellikle alıntıları,elverdiği ölçüde,yabancı sözcüklerden arındırarak,günümüz Türkçesiyle vermeye özen gösterdim. Yeri geldiğinde Atatürk ve Kurtuluş Savaşı üzerine yazılmış usta ozanların şiirlerinden yararlandım.Olayları onların gözüyle ve diliyle süsleyerek anlatmaya çalıştım. Yola böyle çıktım...”
Basım Yılı:
2006-8-0
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21,5
ISBN:
9789751024640
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
445
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
Yazar:
Ömer Özcan
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.