en ucuz Siyasal Antropoloji

, kelepir Siyasal Antropoloji, toptan Siyasal Antropoloji
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Siyasal Antropoloji

Stok Kodu: 427596
Liste fiyatı: 24,00 TL
16,80 TL
Kazancınız: 7,20 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Bütün insan toplumları siyaset üretir ve hepsi de tarihin akışından etkilenirler. Uzun süre antropoloji biliminin marjinal bir dalı olarak görülen Siyasal Antropoloji, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra, özellikle de 1960'lı yıllarla birlikte yeni bir disiplin olarak kendini kabul ettirdi. Bu gelişmede belirleyici rol oynamış eserlerden biri de hiç kuşkusuz Georges Balandier'nin kitabıydı. Yazarın, "tarihin itibarının iade edilmesine yönelik güncel girişimler" arasında saydığı bu kitapta, toplumların içsel dinamikleri, siyasal alan ve tarihin hareketi birbiriyle ilintili bir şekilde ortaya konur; bu da, yapısal antropolojinin görmezden geldiği veya ortadan kaldırdığı ilişki sistemlerinin ve toplumsal bağların diyalektiğinin öne çıkarılmasına yol açar. İnsan topluluklarının hepsinin siyaset ürettiğini ve hepsinin tarihin iniş çıkışlarından etkilendiğini gösteren bu yaklaşım, "ilkel" olarak nitelenen toplumlar da dahil olmak üzere, toplumlara yönelik yeni bir bilimsel bakışı gündeme getirmiş ve sosyal antropolojinin ufkunu değiştirdiği gibi, siyaset felsefesi alanında da yenileyici tartışmalara zemin oluşturmuştur. İlk kez Türkçeye kazandırılan bu temel eserin, ülkemizin düşün yaşamında da bir boşluğu dolduracağını umuyoruz.
Basım Yılı:
2016-8-10
Baskı No:
2. Baskı
Çeviren:
Devrim Çetinkasap
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
15,5x23
ISBN:
9789944888974
Kağıt Cinsi:
3. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı:
216
Yayınevi:
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.