en ucuz Taekwondo - Poomsae

, kelepir Taekwondo - Poomsae, toptan Taekwondo - Poomsae
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%20

Taekwondo - Poomsae

Stok Kodu: 407754
Liste fiyatı: 70,00 TL
56,00 TL
Kazancınız: 14,00 TL (20%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Poomseler sadece savunma ve saldırı değil, aynı zamanda bir harmoniyi, düzeni ve bütünlük içinde bir arada bulunmanın ruhunu anlatır. Beden-zihin ve beden-ruhun uyumu ve dengelenmesini amaçlar. Nefesle sağlanan vücut-zihin uyumu, hareketlerde esneklik, canlılık, denge, güç ve akıcılık kazandırır. Her Poomse kendi içinde ayrıca bir anlama sahiptir. Bu anlam ve yol, o Poomsenin tekniklerini ve ruhunu oluşturur. Her Poomsenin anlamı, Poomsenin sembolü içindedir.Poomseler aynı noktada başlayıp aynı noktada biter. Bu döngüyü, tekrar bire dönüşü simgeler. Poomsede hareketler poomse şekli (yolu) üzerine simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu denge ve uyumu oluşturur.Ayrıca Poomseler içinde "DO" felsefesi barındırır."DO" FELSEFESİUzun yıllar çalışmaların sonucunda, fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel ve ruhsal gelişimde sağlanmalıdır. Egosunu, öfkesini ve korkularını yenmelidir. Bu yolda ÇABA harcanmalıdır. Hırsını sınırlamalı ve kontrol altına almalıdır. Bunların sonucunda ERDEMler açığa çıkmaya başlar. Kişi daha uysal ve uyumlu olur. Sakin, kendine güvenen ve güler yüzlüdür. Yapıcı ve yardımseverdir. Gücünü kullanma ihtiyacı duymaz. Sorunları konuşarak ve anlaşarak çözer. Dinlemeyi bilir. Hoşgörülüdür ve hiç kimseyi suçlamaz. Yapıcıdır. Çözüm üretir, yardım eder, olumlu sonuçlara ulaşır. Onun için herşeyin bir çözümü vardır. Planlar, düşünür, söyler ve yapar. Düşündüğü ve söylediği gibi yaşar. Olduğu gibidir. Güven verir. Sözünün eridir. Çalışkan ve sağlam karakterlidir. ADALETLİ ve sevgi doludur. Kendine, başkalarına ve doğaya karşı saygılıdır." O, tüm davranışları ile örnek bir insandır." Toplumda sayılan, sevilen ve güven duyulan bir insandır."O, "DO" felsefesine sahiptir.,
Basım Yılı:
2014-12-30
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Ciltli
ISBN:
9786055740269
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
376
Yayınevi:
Klan Yayınları
Yazar:
Galip Ziya Yalçınkaya

Bu ürünleri gördünüz mü? Bu ürünleri gördünüz mü?

kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.