en ucuz An Lu-Shanİsyanı ve Büyük Yen Devleti

, kelepir An Lu-Shanİsyanı ve Büyük Yen Devleti, toptan An Lu-Shanİsyanı ve Büyük Yen Devleti
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%25

An Lu-Shanİsyanı ve Büyük Yen Devleti

Stok Kodu: 428298
Liste fiyatı: 56,00 TL
42,00 TL
Kazancınız: 14,00 TL (25%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
An Lu-shan, Çin tarihinin pek sevilmeyen ama zekâsı ve savaşçılığıyla kendisine hayranlık duyulan Türk-Soğd melezi bir komutanıdır. Savaşçılığını Türk annesinin genlerinden, kurnazlığını ise Soğd babasından alan bu Çin komutanı, 755 yılında uzun yıllar boyunca ince zekâsıyla nakış gibi sabırla ve özenle işleyip hazırladığı bir planı, 200.000 kişilik devasa ordusuyla uygulamaya geçmiş ve sonunda Çin'i ele geçirerek bugünkü Pekin civarında Büyük Yen Devleti'ni kurmuştur. Sadece sekiz yıl yaşayan bu devlet döneminde Çin, başkentlerini ve neredeyse kuzeydoğudaki bütün topraklarını kaybetmiştir. Bu durum Çin'in sadece toprak kaybına uğramasına değil, o güne kadar uygulanan tüm yönetim ve idari şekillerinin artık yetersiz olduğunu anlamasına sebep olmuştur. Bu isyan olağanüstü bir yükselişle zirveye çıkmış olan T'ang Hanedanlığı'nın artık rehavetten uyanmasının bile çok geç olduğunu fark etmesine sebep olmuştur. İsyandan önce 56 milyon olan Çin nüfusu 8 yıl sonra 17 milyona kadar düşmüştür. Özetle 137 yıl süren yükseliş dönemi bu isyanla kesilmiş ve isyan bittiğinde ise T'ang Hanedanlığı bir buçuk asır sürecek olan yavaş ama kesin bir yıkılış dönemine girmiştir.
Basım Yılı:
2014-2-20
Baskı No:
1. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16x24
ISBN:
9786055184155
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
242
Yayınevi:
Kömen Yayınları
Yazar:
Tilla Deniz Baykuzu
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.