en ucuz Bizans Orduları 900-1461

, kelepir Bizans Orduları 900-1461, toptan Bizans Orduları 900-1461
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%30

Bizans Orduları 900-1461

Stok Kodu: 428232
Liste fiyatı: 22,00 TL
15,40 TL
Kazancınız: 6,60 TL (30%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Tarihin en büyük savaşlarının ayrıntılı dökümleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın düğüm noktaları. Dünyadaki çeşitli orduların üniforma, teçhizat, tarih ve teşkilatı, geçmişleri ve bugünleri. Zirveden çöküşe Bizans ordularının teşkilatı, idaresi ve insan gücü. Antik Roma uygarlığının doğrudan mirasçısı Bizanslılar, siyaseti de askeri stratejiyi de son derece incelikli biçimde ele alıyorlardı. Rüşvet vermek, bir düşmanı diğerine kırdırmak ve çeşitli ittifaklar kurmak, rakiplerini dize getirirken Bizanslıların öncelikli tercih ettikleri yöntemlerdi. Ancak diplomasi fayda etmezse, imparatorluğun sefere çıkardığı ordular kendi zamanlarındaki en gelişmiş ve en üstün teşkilatlı kuvvetler arasındaydı. Özellikle de imparatorluğun gücünün doruğa çıktığı 10.-11. yüzyıllarda, Bizans orduları Araplara ve Bulgarlara kaybettikleri toprakların büyük kısmını geri almış ve Batıda Tunaya, Doğuda ise Şam kapılarına dayanmışlardı. Ne var ki dışarıdan fark edilmeyen bir takım iç çekişmelerle askeri düzeni bozulan Bizans, 1071de tarihin akışını değiştiren Malazgirt yenilgisine uğradı ve güç merkezi olan Anadolunun büyük kısmını kaybetti. Bu tarihten sonra, Türkler, Slavlar ve Latinler gibi genç ve hırslı toplumlarla her taraftan kuşatılan imparatorluk, dört yüzyıl süren kanlı bir gerileme devri neticesi yok oldu. Ortaçağ ve Rönesans orduları üzerine yapdığı titiz araştırmalarla tanınan İngiliz tarihçi IanHeath, zirve yıllarından nihai çöküşüne uzanan dönemde Bizansın savaşa sürdüğü orduları mercek altına alıyor; ünlü ressam AngusMcBrideın çizimleri ise Bizanslı savaşçılara hayat veriyor.
Basım Yılı:
2014-2-18
Baskı No:
1. Baskı
Çeviren:
Buket Bayrı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
22,5x29,5
ISBN:
9786053320333
Kağıt Cinsi:
Kuşe Kağıt
Sayfa Sayısı:
56
Yayınevi:
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Yazar:
Lan
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.