en ucuz Hüsrev Hatemi Kitabı; Hekim İlim Adamı Şair

, kelepir Hüsrev Hatemi Kitabı; Hekim İlim Adamı Şair, toptan Hüsrev Hatemi Kitabı; Hekim İlim Adamı Şair
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%26

Hüsrev Hatemi Kitabı; Hekim İlim Adamı Şair

Stok Kodu: 438402
Liste fiyatı: 25,00 TL
18,50 TL
Kazancınız: 6,50 TL (26%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Güney Azerbaycanlı bir ailenin istanbullu çocuğu "Aşık Garip Coğrafyası" onun alanı . Çok yönlü bir kişi. Engin ve sınırsız bir hafıza. Hasta ayrımı yapmadan bakan, kapısını çalan her dertliye deve sunan bir hekim. Hekimlerin dervişi. Reçetelerinde hastalarının sosyal ve iktisadi durumunu yansıtan sosyal adaletçi bir hekim. Divan edebiyatından halk edebiyatına, oradan günümüz edebiyatına, tarihin derinliklerinden bugünkü meselelerimize uzanan bir kültür adamı. Kültürümüzün arka planına hakim bir entellektüel. İstanbul´un edebiyatımızın ve kültürümüzün "tapu sicil muhafızı". Atasözleri, deyimler, beyitler, mezar taşları, sokak isimleri, tekkeler, çeşmeler, yatırlar... İstanbul´un bütün renk ve kokuları, "anılar müteahhidi" Hüsrev Hatemi´yi terennüm eder. Aşık Gariplerin, Aşık Keremlerin, Yunusların nefesinden, ikliminden bir ses. Şair hekimlerin en güçlülerinden. Hüzün, elem ve nükte; sevda, yalnızlık ve ölümonun mısralarında gezinir. Sağcı, solcu, müslüman, milliyetçi, kemalist, batıcı, doğucu...tanifler, ayrımlar ona göre değildir. İlim ile irfanı birleştirmiş, öğrencileri için hem hoca hem dost, asistanların mihveri ve koruyucu limanı, uzmanlar arası köprü kuran bir ilim adamı.
Baskı No:
1
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16,5x23,5
ISBN:
9789759951177
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
335
Yayınevi:
Dergah Yayınları
Yazar:
Ezel Erverdi
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.