en ucuz Einstein´in Kahramanları; Dünyayı Matematik Dili İle Kavramak

, kelepir Einstein´in Kahramanları; Dünyayı Matematik Dili İle Kavramak, toptan Einstein´in Kahramanları; Dünyayı Matematik Dili İle Kavramak
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%35

Einstein´in Kahramanları; Dünyayı Matematik Dili İle Kavramak

Stok Kodu: 420221
Liste fiyatı: 25,00 TL
16,25 TL
Kazancınız: 8,75 TL (35%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Albert Einstein çağdaş fiziğin babası olarak kabul edilmektedir. Onun denklemleri evrenin Büyük Paütlama olarak adlandırılan bir patlamayla yaratıldığını göstermektedir. Her ne kadar onun genel görecelik teorisi kara deliklerin ve Büyük Patlamanın varlığını öngörse de, fizikçiler kara deliklerin merkezinde neler olup bittiğini söyleyememektedir. Hiç kimse kara deliklerin varlığını ve Büyük Patlamanın gerçekliğini kesin olarak tanımlayamamaktadır çünkü bu aşamaya geri dönüş olanaksızdır. Einstein, çok sayıda bilim adamı içinde en fazla saygıyı Isaac Newton , Michael Faraday ve James Clerk Maxwell´e göstermiştir. Onlar görecelik teorilerinin alt yapısını ortaya koymuşlardır. Onlar matematik dili aracılığıyla dünyayı kavramanın yolunu açmışlardır. Bu ortak dil yazar Arianrhod´u Einstein´ın Kahramanları çalışmasına zemin oluşturmuştur. Einstein kahramanlarının öyküsünü bir tarih, yaşamöyküsü ve matematik düzlemi içinde bir araya getiren yazar sizi mucizevi bir dilin hakkında arasındaki boşluğu doldurmaktadır ve dünyanın yeni bir bakış açısı ile görülmesinin ipuçlarını vermektedir. Kitapta matematik dili aracılığıyla renkli karakterler, tarihsel olaylar ve her şeyin ötesinde doğa gözler önüne serilmektedir. Einstein´ın yaptıklarını daha iyi anlaka ve düşünce dünyasını kavramak için okunması gereken bu kitapta, dört bilim adamının bilim dünyasına olan katkıları veriliyor. Günümüz bilim dünyasının pek çok temel yapı taşı içinde onların izlerini bulabiliriz ve onların bilime katkılarının değirini daha iyi anlayabiliriz. Büyük Matematik ve Fizik Dahisi Einstein´ın bu büyüleyici öyküsünü büyük bir keyifle okuyacaksınız.
Basım Yılı:
2007-1-0
Baskı No:
1
Çeviren:
Azra Tuna Akartuna
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
13,5x21
ISBN:
9789944326483
Kağıt Cinsi:
2.Hamur
Sayfa Sayısı:
272
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Yazar:
Robyn Arıanrhod
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.