en ucuz Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri

, kelepir Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri, toptan Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri
kelepir.com'da Ücretsiz İlan VerHemen Üye olİlanını yayınla, milyonlara ulaş
%15

Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri

Stok Kodu: 427362
Liste fiyatı: 36,00 TL
30,60 TL
Kazancınız: 5,40 TL (15%)
Kelepir Kitap
Mağaza
Ürün Adı
Fiyat
 
Matematik eğitimi literatüründe öğrencilerin karşılaşmış oldukları zorluklar ve sahip oldukları kavram yanılgıları büyük bir ilgi odağı olagelmiştir. Özellikle 1960lı yıllardan itibaren dünyanın dört bir yanında yapılan çalışmalar öğrencilerin matematik alanında farklı konularda sahip oldukları yanılgıları belirleme ve sebeplerini ortaya koyma noktasında ciddi bir birikim sağlamıştır. Öğrencilerin farklı konularda sıklıkla sergilemiş oldukları yanılgılara dair sahip olunan bilgi etkin matematik öğretimi için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Buna ilave olarak, matematiksel kavram yanılgıları ve zorluklarını bir araya getiren Türkçe bir kaynağın olmayışı da böylesi bir çalışmanın ortaya çıkması için motive edici bir sebep olmuştur. Bu kitap çalışması her birisi kendi alanında uzman matematik eğitimcilerinin matematiksel kavramlar hakkında yapılan çalışmaları titizlikle inceleyip, öğrencilerin sahip oldukları kavram yanılgılarını belirlemeleri ve bu yanılgılar için geliştirilen çözüm önerilerini sunmaları ile ortaya çıkmıştır. Elinizdeki bu kitap içerisinde yer alan kavramlar ortaöğretim matematik öğretim programında işlenen temel kavramlar arasından seçilmiştir. Böylece yeni öğretim programında yer alan konuların yapılan çalışmalar perspektifinde değerlendirilerek bu programın uygulayıcılarının başvurabileceği bir kaynak çalışma ortaya çıkması amaçlanmıştır. Bu bağlamda, her bir bölüm temel olarak şu üç ana tema etrafında şekillenmiştir: Ele alınan kavram hakkında literatürde rapor edilen öğrenci zorlukları ve öğrencilerin sıklıkla sahip oldukları yanılgıların açıklanması, Bahsedilen bu zorlukların aşılması ve yanılgıların giderilmesi için geliştirilen çözümler, Ortaöğretim programının öğrenci zorlukları ve kavram yanılgıları açısından değerlendirilmesi. Yukarıdaki temalar etrafında şekillenen Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri adlı bu kitap hem araştırmacılar ve hem de uygulayıcılar için önemli bir kaynak oluşturmaktadır. Böylesi bir çalışma ile matematik eğitimcilerinin, halen hizmet vermekte olan matematik öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının faydalanabileceği bir eser oluşturarak, daha etkin bir matematik öğretiminin gerçekleşmesine katkıda bulunmuş olmayı ümit etmekteyiz.
Basım Yılı:
2013-3-21
Baskı No:
4. Baskı
Cilt Tipi:
Karton
Ebat:
16x23,5
ISBN:
9786055885311
Kağıt Cinsi:
Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı:
464
Yayınevi:
Pegem Akademi Yayıncılık
Yazar:
Hatice Akkoç
kelepir ve En ucuz fiyatları karşılaştır ! Kelepir kitap nereden alınır? En ucuz cep telefonu fiyatları hangi sitede kaç lira? 
 
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Yukarıdaki listede tüm satıcılar yer almayabilir.
* Kelepir.com'da bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararlar ile 3. kişilere ait zararlardan Kelepir.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.